O firmie

O firmie

 

Od blisko 30 lat pomagamy przedsiębiorcom budować i rozwijać ich firmy przez współpracę w obszarze księgowości, kadr i podatków. Z przyjemnością pomożemy również Wam.

Dlaczego warto współpracować z nami?

Nasza firma istnieje na rynku usług księgowych i doradczych od prawie 30 lat. Została założona w 1992 roku jako biuro rachunkowe Infus S.C., a od roku 2001 w związku z rozwojem działalność była kontynuowana w ramach utworzonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Finansa. Obecnie 100% udziałów należy do Tomasza Karczyńskiego- licencjonowanego Doradcy Podatkowego nr wpisu 10475 pełniącego jednocześnie funkcję Prezesa Zarządu.

Nasz zespół tworzą doświadczone osoby stale ugruntowujące swoją wiedzę merytoryczną  i praktyczną.

Nasi klienci to zarówno spółki prawa handlowego z kapitałem polskim oraz zagranicznym, jak i jednoosobowe działalności gospodarcze.

Obsługujemy klientów świadczących usługi między innymi w zakresie transportu, budownictwa, medycyny, obrotu nieruchomościami, doradztwa, turystyki, handlu hurtowego i detalicznego oraz produkcji.

Nasze standardy

 

Każdego roku uczestniczymy w kilkunastu kursach i szkoleniach pogłębiając wiedzę oraz umiejętności.

Korzystamy z materiałów drukowanych (Biuletyny GOFIN) i online (LEX, Serwis Głównego Księgowego, Gazeta Podatkowa). Wspólnie dyskutujemy o trudnych przypadkach i wątpliwościach jakie spotykamy w codziennej pracy.

Korzystamy z nowoczesnych i bezpiecznych technologii we współpracy z klientami:

  • program online do fakturowania sprzedaży z logo klienta dostępny w językach polskim, angielskim i niemieckim
  • panel komunikacji z klientem zawierający informacje o jego wynikach online
  • elektroniczne archiwum dokumentów

Dbamy, aby dane naszych klientów były bezpieczne – inwestujemy w nowoczesne wielopoziomowe systemy archiwum.

Każdy z klientów ma wyznaczoną stałą dedykowaną księgową, która zna specyfikę jego działalności.

Reprezentujemy naszych klientów w trakcie kontroli podatkowych i ZUS.

Posiadamy ubezpieczenie OC wykonywanej przez nas działalności rachunkowej na wysokie sumy gwarancyjne oraz dodatkowe ubezpieczenia dla czynności  kadrowych i płacowych oraz czynności doradztwa podatkowego.

Prowadzimy obsługę w siedzibie naszej firmy a także u klienta, jeżeli specyfika działalności lub preferencje klienta tego wymagają.

Na życzenie klienta księgowań dokonujemy w systemie ciągłym umożliwiając mu bieżący dostęp do wyników oraz bieżące wprowadzanie płatności do systemów bankowych.

Prowadzimy obsługę w języku polskim oraz angielskim.

 

Współpraca

Poniżej przedstawiamy zasady współpracy, które pomagają nam dbać o właściwą obsługę naszych klientów:

Przygotuj nam dokumenty, tak abyśmy mogli prawidłowo je rozliczyć. Jako osoba najbardziej zorientowana w swoim biznesie wiesz najlepiej czego dotyczy dany dokument (towar handlowy, koszt na potrzeby firmowe, środek trwały) jaki powinien być kod GTU, kiedy zapłaciłeś za fakturę. Te wszystkie informacje mają wpływ na ujęcie danego zdarzenia.

Komplet dokumentów przekaż nam do 7 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Możesz zrobić to osobiście, kurierem lub elektronicznie zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie. Przy późniejszym dostarczeniu dokumentów możemy nie mieć wystarczającej ilości czasu, aby je prawidłowo rozliczyć.

Po zakończeniu rozliczania danego miesiąca ustalony zakres informacji (wysokość składek ZUS, kwoty podatków, miesięczne raporty) prześlemy Ci mailowo, telefonicznie, SMS lub umieścimy w panelu klienta.

Informuj nas o zmianach związanych z prowadzoną działalnością. Takie działania  jak otwarcie nowego rachunku bankowego, nowego miejsca prowadzonej działalności czy zmieniona umowa spółki powinna być zgłoszona w odpowiednim terminie do urzędu skarbowego. Chętnie pomożemy Ci w tym o ile będziemy o tym wiedzieć.

Księgowy nie jest ekspertem we wszystkich dziedzinach życia i działalności, pomimo szczerych chęci nie zajmiemy się całym Twoim biznesem, ale spróbujemy pokierować Cię do właściwej osoby.